چهارشنبه 28 شهریور 97 - 01:46 ق ظ
آخرین دیدار
ماشین سازی
 
گل گهر سیرجان

0

-

0

هفته 20- یکشنبه 1 بهمن 1396

 

دیدار بعدی

رسول خطیبی

گفتگویی عیدانه با خطیبی

پیشکسوت فوتبال تبریز در گفت‌وگویی عیدانه، به سوالات خبرنگار ما پاسخ‌های جالبی می‌دهد.


"رسول خطیبی" سال پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و موفقیت‌ها و شکست‌های زیادی را تجربه کرد. این مربی توانست برای دومین بار تیمی را به سطح اول فوتبال ایران برساند و پس از 20 سال، ماشین‌سازی را لیگ برتری کرد تا جشن و سرور زیادی در شهر تبریز و بین طرفداران این تیم قدیمی حاکم شود. اما با شروع لیگ برتر، سبزپوشان تبریزی با وجود کسب نتایج خوب در دو سه بازی نخست، کم کم روی نوار ناکامی قرار گرفتند تا در نهایت، خطیبی از هدایت تیمش کناره‌گیری کند.
گفت‌وگوی عیدانه با این مربی را در زیر می‌خوانید:
*سالی که گذشت برایتان چگونه بود؟
از نظر فوتبالی نمی‌توان گفت که همه چیز ایده‌آل بود، اما انسان نسبت به زحمتی که می‌کشد، نتیجه‌اش را می‌بیند و معتقدم اشتباهاتی هم از طرف خود من شد که این اشتباهات برایم تجربه‌ساز بود.
*بهترین و بدترین خاطره شما در سال 95؟
بهترین خاطره‌ام این بود که توانستم برای دومین بار یک تیم از شهرم را به لیگ برتر بیاورم و خداراشکر پس از گسترش فولاد، موفق شدم با ماشین‌سازی به لیگ راه پیدا کنیم. فوت مادربزرگم نیز بدترین خاطره‌ام در سال 95 بود.
*کدام "سین" از هفت را بیشتر از همه دوست دارید؟
هرکدام از این "سین"هایی که در سفره هفت‌سین وجود دارند، فلسفه مخصوص خود را دارند و نمی‌توان گفت که کدام‌یک از دیگری بهتر است و من همه آن‌ها را به یک اندازه دوست دارم.
*اگر بخواهید یک "سین" دیگر به هفت سین اضافه کنید، آن چیست؟
سروسامان دادن به فوتبال آذربایجان‌.
*بزرگترین حسرتی که در سال 95 داشتید، چه بود؟
من هیچ آرزویی از فوتبال ندارم و به تمام آرزوهایم در ورزش رسیده‌ام. خداراشکر هم در جام جهانی بازی کرده‌ام و هم قهرمان آسیا و قهرمان ایران شده‌ام. همیشه گفته‌ام که تنها آرزویم این است که یکی از تیم‌های تبریزی قهرمان لیگ برتر و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شود.
*اگر بخواهید به کسی عیدی بدهید، اولین فردی که به ذهن‌تان می‌آید، کیست؟
خانواده‌ام و دو پسرم.
*فوتبال ایران در سال 95، از نظر شما چگونه بود؟
نظر شخصی من این است که با وجود این‌که در آستانه صعود به جام جهانی هستیم، اما کیفیت و مدیریت در فوتبال ایران بسیار ضعیف است و از نظر سخت‌افزاری هم در مقایسه با سایر کشورها عقب هستیم. اگر فوتبال ایران دست من بود، دو سال در آن را می‌بستم و به تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته یک اعلام می‌کردم که فقط در صورت فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری، حق حضور در مسابقات را دارند. متاسفانه در ایران به جز چند تیم گسترش فولاد، سپاهان، سایپا و فولاد، سایر تیم‌ها حتی امکانات اولیه را نیز در اختیار ندارند و اگر مشکل سخت‌افزاری وجود داشته باشد، تیم‌های پایه نیز نمی‌توانند رشد کنند.
*یک خاطره از نوروز تعریف کنید.
ایام نوروز، سرتاسر خاطره هستند و من نیز خاطرات خوب زیادی از این ایام دارم.
*بهترین عیدی که تا کنون داده‌اید و گرفته‌اید، کدام بود؟
من با پولی که از اولین قراردادم در عالم فوتبال گرفتم، برای مادر خدابیامرزم به عنوان عیدی خانه خریدم. بهترین عیدی‌ها را هم همیشه از مادرم و گاهی از پدرخانمم می‌گرفتم، چون پدر نداشتم و سعی می‌کردم زیاد از کسی عیدی نگیرم. البته بیشتر نوروزها را در ایران نبودم و به دلیل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، اکثراً در اردو حضور داشتم.
*یک دروغ 13 بگویید!
رضا عنایتی سال آینده مربی رئال مادرید می‌شود و در حال مذاکره با این تیم است!
*رئالی هستید یا بارسایی؟
من به عنوان یک مربی، بیشتر پیگیر نتایج تیم‌های اروپایی نیستم و به فوتبال آن‌ها، از نظر فنی نگاه می‌کنم تا برایم جنبه آموزشی داشته باشد. هر تیمی نقاط ضعف و قوت مختلفی دارد، اما در کل طرفدار رئال مادرید هستم.
*یک آرزو برای سال 96 بکنید.
آرزویم این است که یکی از تیم‌های تبریزی، قهرمان لیگ برتر شود./ایسنا

Add comment

Security code
Refresh

DSC_00431.jpg

وبسایت های همراه ماشین سازی

آي خبر

سازمان ورزش شهرداري تبريز

شهريار نيوز

 

ورود به سایت

خروجی سایت

مسیر سایت

مسیر سایت