با حضور پیشکسوتان فوتبال و مسئولان شهری؛
موزه فوتبال آذربایجان افتتاح شد

با حضور جمع کثیری از پیشکسوتان فوتبال و مسئولان شهری موزه فوتبال آذربایجان به عنوان اولین موزه فوتبال کشور افتتاح گردید.

در آیین افتتاح این موزه که با استقبال گسترده خانواده فوتبال، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، رئیس هئیت فوتبال و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد از با اهدای نشان افتخار موزه فوتبال آذربایجان از جمعی از پیشکسوتان فوتبال تبریز تجلیل شد.

از جمله پیشکسوتانی که در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند می توان به خلیل گل آرا، خانواده شهید پیشقدم علی اصغر صحتی، علی اصغر کوشافر، علی رهنما، داود ارغوانی، حبیب شیشه گر، خسرو امیر فرید، حسین خداپرست، بیوک صباغ، حسام گلزار، اسماعیل هاشمی، رسول استاد اسدی، علی عطایی، رحیم عباسقلی زاده، جمشید نیکمهر ، رسول خطیبی و خسرو یوسف خانی اشاره کرد.

در این مراسم علاوه بر مدیرعامل و کادر فنی تیم فوتبال ماشین سازی، تعدادیاز پیشکسوتان، بازیکنان و مربیان سابق ماشین سازی نیز حضور داشتند که از تعدادی از انها با اهدا نشان موزه آذربایجان تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است در موزه فوتبال آذربایجان اقلام تاریخی از قبیل توپ، اسناد ورزشی، عکس، قدیمی‌ترین بلیت فوتبال در ایران، پیراهن و لباس ورزشی فوتبالیست‌های نامی آذربایجان از جمله لوازم ورزشی و فوتبالی به نمایش گذاشته خواهد شد.

ایده ایجاد موزه فوتبال توسط ایوب نیکنام مطرح شده است و با حمایت ویژه شهردار فرهنگ دوست کلانشهر تبریز، اقدامات لازم برای تاسیس و راه‌اندازی آن صورت گرفت .

این موزه در نوع خود در منطقه منحصر به فرد بوده و پیش از این در کشورهای انگلستان، ترکیه و ژاپن شاهد افتتاح موزه فوتبال بوده‌ایم،اما باشگاه‌های مختلف و مطرح جهان هر کدام موزه افتخارات فوتبال جداگانه‌ای دارند .

Comments   

+1/-1 #1 nahu 1393-10-06 15:07
جناب آقای دکتر شهرام دبیری
عضور محترم هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال
انتخاب بجا و شایسته حضرتعالی را به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که موجب خوشحالی و خرسندی جامعه فوتبال تبریز و آذربایجان شد، به مردم خطه قهرمان پرور آذربایجان و حضرتعالی تبریک می گوییم و امیدواریم این انتخاب موجب شکوفایی فوتبال این منطقه گردد.

عیسی اکبرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین شهرداری تبریز
Quote

Add comment

Security code
Refresh